Adım Adım

image-20151216-30095-v5irca

Üretilen ve ulaşılabilen bilginin sunulmasındaki problem hala daha çözümünü arıyor. Her gün yeni şeyler üretiliyor, yeni videolar yazılar yayınlanıyor ürünler listeleniyor ama bunlar ekranınıza adeta boca ediliyor. Bense insanlığın 4000 yıldır kullandığı çözümü internete uyguluyacağım. Dijital Raflar. Her türlü bilgiyi kendinize göre raflara dizebileceğiniz bir platform kuruyorum. İnternetteki devasa çöp yığınındansa içinde dolaştığınızda gerçekten işinize yarayacak şeylerin eleğinize takılacağı bir yer olacak.

Şu an benim için avantaj olan şöyle bir durum var. Bilginin tasarımı meselesinde ormandan ziyade ağaçlarla uğraşma hatasına düşülüyor. Bookmarking vs olarak bakılıyor. Halbuki elinizdeki herşey bir veri. Parmaklarınızla rahatça saklayıp düzenleyebilmelisiniz.

Amazon’da herhangi bir ürün aradığınızda bu yazdıklarımı tekrar aklınıza getirin. Veya izleyecek bir film aradığınızda. Halbuki eğer yuzbinlerce insanın zaten düzenlediği kendi yığınlarından görsel bir sunum yapılabilseydi işiniz çok daha kolaylasıcaktı. İşte mesele hem tasarımı hem basitliği hem de oyunlaştırmayı kullanarak insanların bazen 15 20 dakika harcayıp internette bulduğu sonuçları bir yere kolayca kaydetmelerini sağlamak.

Adım adım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir